Aktuality

Karanténa žlutá, část zelené a červené

Do karantény jdou děti, které přišly do kontaktu s nakaženou osobou ve dnech 11. – 13. ledna a to na dobu 5 následujících dní od rizikového kontaktu. (O konkrétních datech byli všichni informování individuálně). K opětovnému nástupu do MŠ není třeba kontrolní PCR test. Při nástupu děti nesmí vykazovat žádné známky nemoci. Do karantény nemusí nastoupit děti, které v posledních 180 dnech nemoc prodělaly. Žádost o ošetřovné si vyplňuje každý sám.

Karanténa modrá, část červené

V modré třídě se vyskytl pozitivní případ Covid 19.

Dle nových pravidel jdou do karantény všechny děti, které byly přítomny v pátek 7. 1. a to od zítřejšího dne 11. 1. do středy 12. 1. Ve čtvrtek 13. 1. mohou děti bez příznaků nastoupit opět do MŠ. K opětovnému nástupu do MŠ není třeba kontrolní test. Do karantény nemusí nastoupit děti, které v posledních 180 dnech nemoc prodělaly. Kdo potřebuje vystavit potvrzení na ošetřovné, prosím, oznamte tuto skutečnost na mail paní učitelky Peštové. 

Karanténa modrá

je nám líto, že Vám musíme oznámit, že v důsledku výskytu COVID-19 pozitivního případu je v modré třídě od 1. 10. do 11. 10. 2021 vyhlášena karanténa. 

Kontakt s pozitivně testovanou osobou proběhl dne 24. 9. a 27. 9. 2021, proto se karanténa týká dětí, které byly ve školce přítomny v tyto dny.

V nejbližší době Vás bude kontaktovat KHS.  

Podmínky karantény: 

  •  Rodiče dětí kontaktují dětské lékaře a informují je o nástupu do karantény. 
  •  Děti musí v době 14-ti denní karantény omezit sociální kontakty a před nástupem do MŠ podstoupit nejlépe 5. – 7. den (nebo do 10. dne) od kontaktu s pozitivní osobou kontrolní PCR test (s negativním výsledkem). 
  • Žádanka na PCR test jim bude vystavena buď automaticky po vyplnění dotazníku KHS, nebo ji může vystavit KHS, nebo můžete využít 2x PCR test bez žádanky.  
  • I přes negativní test končí dětem karanténa až po 14 dnech bez klinických obtíží. (Kontakt v pátek 24. 9. – konec karantény 8. 10. včetně, kontakt v pondělí 27. 9. – konec karantény 11. 10. včetně).  
  • Na děti lze vystavit Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského zařízení. Potvrzuje MŠ. 
  • Ostatním  členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však zvýšit hygienická pravidla a sledovat zdravotní stav. 
  • Po provedení PCR testu prosíme o sdělení na třídní e-mail, nebo třídní mobilní telefon.
  • Omlouváme se za komplikace, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ochranu zdraví všech osob, nelze postupovat jinak. 

Karanténa zelená

V důsledku výskytu COVID-19 pozitivního případu je v zelené třídě od 8. 9. -do 15. 9. 2021 vyhlášena karanténa!

Kontakt s pozitivně testovanou osobou proběhl dne 1.9. 2021, proto se karanténa týká dětí, které byly ve školce přítomny tento den.

Komentáře jsou uzavřeny.